Serwery są ciągle podstawowym elementem składowym każdej serwerowni budowanej lokalnie, niezależnie czy będzie to wielkie centrum danych czy mała serwerownia oddziału firmy. Są rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie potrzebna jest nam lokalna moc obliczeniowa, na której będzie można umieścić np. środowisko wirtualizacyjne. Serwery ewoluują wraz z rozwojem technologii, standardem we wszystkich z nich stały się już redundantne zasilacze, obsługa awarii komponentów takich jak wentylatory czy nawet pamięci RAM. Serwery te posiadają zaawansowane możliwości zdalnego zarządzania (przejmowania konsoli, montowania nośników, restartów, aktualizacji itp.) na poziomie „sprzętowym” bez dostępu do systemu operacyjnego za pomocą kart zarządzających zgodnych z IPMI 2.0.
Nasi partnerzy, których produkty oferujemy, posiadają szereg konfiguracji sprzętowych dostosowanych do potrzeb klienta, w tym także gotowe rozwiązania certyfikowane pod konkretne zastosowania takie jak vSAN czy Oracle.
W zakresie serwerów współpracujemy głównie z Fujitsu oraz DELL.
Serwery RACK
Serwery RACK to najbardziej elastyczne rozwiązania serwerowe, niezależnie czy chcemy stworzyć mocne węzły obliczeniowe z dużą ilością pamięci RAM, czy też pojemne węzły storage z dużą ilością dysków HDD/SSD.
Serwery RACK dostępne są w następujących opcjach:
1U – Serwery jednoprocesorowe
Serwery te najczęściej posiadają konfigurację z 12 slotami pamięci RAM oraz 4 slotami na dyski 3,5 cala, posiadają zazwyczaj 2 sloty PCI-e na karty rozszerzeń, więc świetnie odnajdują się w roli serwerów dla małych biur.
1U – Serwery dwuprocesorowe
Serwery dwuprocesorowe 1U posiadają najczęściej konfigurację z 24 slotami pamięci RAM oraz 4 slotami na dyski 3,5 cala lub 8-10 slotami na dyski 2,5 cala, posiadają zazwyczaj 2-3 sloty PCI-e na karty rozszerzeń, z tego względu znakomicie nadają się jako podstawowe węzły obliczeniowe dla rozbudowanych środowisk serwerowych.
2U – Serwery dwuprocesorowe
Serwery dwuprocesorowe 2U posiadają najczęściej konfigurację z 24 slotami pamięci RAM oraz 8-12 slotami na dyski 3,5 cala lub 8-26 slotami na dyski 2,5 cala, serwery te posiadają zazwyczaj 5-6 slotów PCI-e na karty rozszerzeń, więc znakomicie nadają się jako podstawowe węzły obliczeniowe oraz storage dla rozbudowanych środowisk serwerowych. W obudowie 2U nie mamy już żadnych ograniczeń co do chłodzenia i zasilania w związku z czym możemy montować najmocniejsze procesory, a także nawet do 2 kart obliczeniowych GPU.
Rozwiązania Modułowe DELL
Obudowa PowerEdge MX7000 z nieobjętymi agregacją modułami serwerów i pamięci masowej umożliwia konfigurowanie zasobów do użytku na żądanie. Wspólne zasilanie, chłodzenie, połączenia sieciowe i we/wy oraz funkcje zarządzania w obudowie zapewniają niezrównaną efektywność.
Modułowa obudowa 7U z ośmioma gniazdami mieści moduły obliczeniowe: pojedyncze 2S lub cztery moduły 4S o podwójnej szerokości oraz moduły pamięci masowej 12 Gb/s o pojedynczej szerokości
Opcje we/wy: Ethernet 25 Gb/s, SAS 12 Gb/s i Fibre Channel 32 Gb/s.
Trzy sieci szkieletowe we/wy: dwie ogólnego przeznaczenia i jedna do obsługi pamięci masowej (każda z modułami nadmiarowymi).
Platforma PowerEdge MX została zaprojektowana w oparciu o infrastrukturę Kinetic firmy Dell EMC. Umożliwia utworzenie współużytkowanych, nieobjętych agregacją pul zasobów obliczeniowych i pamięci masowej, połączonych za pomocą skalowalnej sieci szkieletowej. Dzięki temu można najszybciej i najsprawniej przydzielać zasoby do obciążeń roboczych. Gdy zasoby nie są już potrzebne, są zwracane do puli. Taka możliwość konfigurowania sprzętu w czasie rzeczywistym oznacza, że pojemnością można zarządzać na poziomie centrum danych, a nie serwerów.